Windows 11 – z jakich mutacji systemu będziemy korzystać?

wersja Widnwos 11 z mixed reality
wersja Widnwos 11 z mixed reality

Mimo że najnowsza wersja Windows z numeracją 11 może być już w tej chwili testowana za pośrednictwem Insidera, trzeba zaznaczyć, że dopiero jesienią będziemy ją mogli poznać w pełnej krasie. Początkowo do publicznej wiadomości podawano zaledwie kilka mutacji Windows 11, aby rozbudzić apetyty użytkowników. Producenci odkrywają swoje karty stopniowo, ale już dziś powinniśmy się przygotować na znacznie więcej mutacji systemu, niż w przypadku poprzednika – Windows 10.

Windows 11 – gdzie szukać bardziej szczegółowych informacji?

Już jakiś czas temu na stronie firmowej Bluetooth można było dostrzec informację na temat ilości mutacji Windows 11, jakie pojawią się w najbliższym czasie. System w tej chwili jest na etapie zdobywania wszelkich niezbędnych certyfikatów, ale lista jego mutacji rysuje się nad wyraz imponująco. Oto spis edycji:

  • Windows 11 Pro
  • Windows 11 Home
  • Windows 11 Pro for Workstations
  • Windows 11 Pro Education
  • Windows 11 Enterprise
  • Windows 11 Education
  • Windows 11 Mixed Reality

Windows 11 – informacje na podstawie wycieków do sieci

Dla wielu informatyków i specjalistów IT przedstawiona powyżej lista nie stanowi większego zaskoczenia. Dlaczego? Wielu o planowanych mutacjach Windows 11 wiedziało już dużo wcześniej, ponieważ zetknęli się z wyciekami buildów. Przy procesach instalacyjnych można było więc zauważyć listę mutacji do edytowania, łącznie z podziałami podstawowymi. Specjaliści IT wiele obiecują sobie po mutacji Mixed Reality, co pozwoli na podniesienie komfortu pracy w środowisku HoloLens.

Windows 11 – różnice między mutacjami

Producenci Microsoft nie określili jeszcze, jak wyglądają różnice pomiędzy poszczególnymi edycjami. Prognozuje się, że wyglądać będą podobnie jak mutacje tworzące poprzednią wersję Windows 10. Wszystkie najważniejsze zalety były tak naprawdę współdzielone. W opracowywaniu nowej wersji Windows 11 ogromny nacisk kładziono na ochronę danych. Narzędzie BitLocker wraz z wzmożoną ochroną danych systemowych WIP są tutaj absolutnym novum, które nie występowało w żadnej z wcześniejszych wersji. W mutacjach Pro oraz Enterprise spodziewać się można rozwiązań jeszcze bardziej usprawniających pracę w środowiskach korporacyjnych.

Futurystyczną wersją wydaje się być Miexed Reality.

Windows 11 –  co jest jeszcze pod znakiem niewiadomej?

Przedstawiona powyżej lista mutacji Windows 11 nie powinna być traktowana ostatecznie i podsumowująco, bo naukowe odkrycia i wciąż przeprowadzane badania mogą przedstawić nam jeszcze wiele zaskakujących rezultatów. Niewiele wiemy jeszcze na temat mutacji IoT dla Internetu Rzeczy oraz dla Team Surface Hub. Aby znać więcej szczegółów na ten temat, musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

 

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar