Windows 11 – testy skuteczności na starym sprzęcie

Windows11 instalacja
Windows11 instalacja

Na oficjalnym blogu Microsoft Insider Preview znaleźć już możemy informację, że jedyną metodą na to, by pokonać ograniczenia sprzętowe systemu Windows 11 przy korzystaniu z Windows 10 będzie aktualizacja dokonywana za pomocą narzędzia Windows Update. Jak przebiegały ostatnie testy Windows 11 na starszych sprzętach?

Windows 11 – żegnajcie ograniczenia!

Dziś, gdy zainstalujemy Windows 11 na naszych komputerach, opierając się na systemie Windows 11 ISO, nasze działania nie zostaną zablokowane i możemy być pewni, że system będzie działał. Pozostaje jeszcze pytanie – jak? Nie ma jeszcze absolutnej pewności co do idealnego działania. Prawdopodobnie wiele elementów trzeba będzie usprawnić w miarę upływu czasu.

Windows 11 – obrazy na podstawie testów

Ostatnie miesiące testów wykazały, że urządzenia nieobsługiwane, ale z zainstalowanym Windows 11 są o ponad 50% bardziej narażone na pojawienie się krytycznego błędu jądra (niebieskiego ekranu awarii). Z kolei sprzęty spełniające minimalne wymagania dla Windows 11 są wolne od prawdopodobieństwa wystąpienia awarii aż w 99,8%.

Windows 11 – to jeszcze nie idealna odsłona

To, że zainstalujemy Windows 11 na naszym starszym komputerze, wcale nie oznacza, że będzie sprawny. Trzeba zwrócić uwagę, że przy instalacji niezmiennie ogromne znaczenie ma wystarczająca ilość pamięci RAM. Do tego dochodzi też konieczność posiadania sprawnego procesora, dzięki czemu łatwo będzie uruchomić system operacyjny. Przed zainstalowaniem powinniśmy upewnić się, że na naszym sprzęcie można uruchomić Windows 11 przed rezygnacją z wersji 10.

Windows 11 – praca nad rozwiązaniem bieżących problemów

Microsoft w ciągu ostatnich miesięcy rozwiązywał problemy z działaniem PC Health Check. Informacje dostarczane do użytkowników na temat braku możliwości aktualizacji Windows 10 do wersji 11 nie był wystarczająco czytelne. Wcześniej o przyczynach wstrzymywanej aktualizacji informowało narzędzie WhyNotWin11. Teraz w najnowszej aktualizacji aplikacji zostały dokonane zmiany, dzięki którym pojawia się szczegółowy komunikat wraz z technicznymi opisami, dlaczego nasz sprzęt nie będzie kompatybilny z Windows 11.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar