Windows 11 – dlaczego został obwołany najlepszym systemem do gamingu jeszcze przed premierą?

Windows 11 najlepszym systemem do gamingu
Windows 11 najlepszym systemem do gamingu

Fani gier komputerowych mogą skakać z radości. Windows 11 jeszcze przed oficjalną premierą określany jest przez Microsoft oraz instytucje odpowiedzialne za odpowiednią reklamę i promocję jako “najlepszy system do gier, jakikolwiek powstał do tej pory”. Wpływ na ten obraz zjawiska ma rozwinięty poziom funkcjonalności nowych funkcji. Czego więc zapaleni gracze mogą się spodziewać?

Windows 11 – fani gamingu oszaleją?

Do 5 października, czyli do dnia premiery Windows 11 zostało już naprawdę niewiele czasu. Wielu gamerów odlicza niecierpliwie czas do tego momentu, bo apetyt na nowości sukcesywnie zwiększa się wraz z coraz to nowszymi informacjami dotyczącymi udogodnień dla tych, którzy w grach odnaleźli sens życia i sposób na kreatywną rozrywkę. Już dziś wiadomo, że:

 

  • zostaną poprawione parametry graficzne – z zastosowaniem Auto HDR
  • gry ładować się będą znacznie szybciej, niż do tej pory – dzięki DirectStorage
  • działanie systemu usprawni integracja z Xbox Game Pass i xCloud
  • technologia DirectX12 Ultimate odblokuje wszelkie ograniczenia obecne w poprzednich mutacjach systemowych
  • zastosowanie Xbox Game Pass pozwala na korzystanie z ponad 100 gier komputerowych dla PC, o bardzo wysokich parametrach grafiki oraz dźwięku
  • z gier w Windows 11 korzystać będzie można odpłatnie za przystępną cenę, regulowaną raz na miesiąc

Windows 11 – idealne parametry techniczne

 

Za wprowadzenie efektów High Dynamic Rage odpowiada Auto HDR. Będą one bardzo widoczne w grach wykorzystujących DirectX 11, tych najnowszych. Auto HDR funkcjonować będzie w Windows 11 w sposób domyślny. DirectStorage odnaleźć będzie można tylko na Windows 11 przeznaczonym dla PC. Jako operatywne narzędzie korzystać może z wysokiej wydajności dysków, aby nasze ulubione gry mogły ładować się szybciej, bez konieczności przerywania rozgrywek i dalszego oczekiwania na wczytanie się wszystkich parametrów.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar