Windows 11 i nowy design, czyli jak bardzo będziesz zaskoczony?

wycieki wyglądu windows 11
wycieki wyglądu windows 11

Jeśli zakładasz, że Windows 11 będzie kontynuacją dotychczasowej linii designerskiej, to możesz się mile zaskoczyć. Wygląd nowej wersji systemu odbiega bowiem znacząco od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

I tak otwierając pulpit, przywita nas rząd ikonek wraz z przyciskiem Start – wszystkie usytuowane na środku paska zadań. Te niewyłącznie są umiejscowione w centralnym punkcie, a posiadają, również odświeżony wygląd.

Co ciekawe, w nowym Windows 11 po wybraniu menu, ono, również wyświetla się w tej części ekranu. A także zaskakuje elegancką kompilacją delikatnie niebieskiego koloru w połączeniu z biało-szarym. Co w rezultacie przekłada się na wysoce przyjemny wizualnie efekt.

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest fakt, iż przy dodawaniu kolejnych ikonek na pasku zadań lub mając więcej otwartych okien, przycisk menu Start przesuwa się w lewą stronę ekranu.

Ponadto możemy, również zauważyć, iż otwierane okna w Windows 11 mają zaokrąglone brzegi. A kostki z poszczególnymi opcjami w menu Start są bardziej przejrzyste. Mają więcej kolorów oraz ikonek, pojawiły się, także wyróżniające niektóre elementy obrazki. A przy okazji wyraźnie rzuca się w oko bardziej przystępny układ oraz fakt, iż samo okno jest półprzezroczyste.

Nie da się, również nie odnotować obecności znacznie wytworniejszej grafiki stanowiącej tło pulpitu.

To ostatnie możemy w Windows 11 dostosować wraz z całym motywem, przebierając niewyłącznie w opcjach zmiany kolorów, wielkości ikonek, czy doborze tapet, mamy bowiem możliwość reorganizacji całej kompozycji.

Można, więc śmiało założyć, że nowy interfejs Windows 11 zaspokoi oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. A zwłaszcza tych, którzy ponad funkcjonalność, chcieliby napawać wzrok wystawniejszym i bardziej ekskluzywnym wyglądem.

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar