Windows 11 Beta – cechy charakterystyczne

Windows 11 beta
Windows 11 beta

Pod koniec lipca 2021 roku system Windows Beta stał się wreszcie ogólnodostępny. Przyjrzyjcie się zatem, jakie są jego najmocniejsze strony i w jaki sposób zainstalować go na najnowszych wersjach systemów operacyjnych, w które zaopatrzone są nasze komputery stacjonarne, laptopy oraz urządzenia mobilne.

Czy zostałbyś beta testerem Windows11?

Windows 11 – stopniowa ekspansja rynku

 

Dostęp do wersji beta nie zmienia faktu, że oficjalna premiera będzie miała miejsce dopiero wczesną jesienią. W pierwszej kolejności skorzystają z niego sprzęty komputerowe wyprodukowane na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Wszyscy właściciele komputerów z systemem operacyjnym Windows 10 mogą liczyć na to, że w niedługim czasie możliwe będzie darmowe aktualizowanie wszystkich danych systemowych. Możliwość testowania różnych do tej pory niedostępnych czynników dodatkowo zachęca do skorzystania z Windows 11 Beta. Zaliczymy do nich między innymi:

 

  • premierowe aplikacje systemów
  • nowe sklepy
  • nowy Dark Mode
  • nowocześniejsze animacje

 

[perfect_survey id=”22292″]

Windows 11 Beta i Windows 11 dla deweloperów

 

Dotychczasowe odsłony Windows 11 kierowane były w pierwszej kolejności do wszystkich specjalistów z branży IT, zajmujących się na co dzień programowaniem. Nie uniknięto przy tym sukcesywnego pojawiania się systemowych błędów, w dużym stopniu wymagających natychmiastowej poprawy. Informatycy pracujący nad Windows 11 Beta, w dużym stopniu potwierdzają, że największe błędy tej wersji zostały już wyeliminowane, niemniej jednak radzą, by ostrożnie obchodzić się z procesami instalacyjnymi przy maszynach produkcyjnych, a najlepiej do czasu oficjalnej, jesiennej premiery, poczekać jeszcze z gruntownym wprowadzeniem systemu do fabrycznych sprzętów.

Windows 11 Beta  – instalowanie

 

Zasady są proste, chyba nie musimy przypominać już o konieczności posiadania sprzętu z wymaganiami systemowymi, o czym pisaliśmy już wcześniej… Istotna jest przynależność do programu Windows Insider. System z wersji dla deweloperów przełączamy na kanał Beta, wchodząc kolejno w obszary MENU: Ustawienia, potem Windows Update. Następnie należy wyłączyć i ponownie uruchomić komputer. Warto wziąć pod uwagę późniejszą konieczność wprowadzenia całego systemu od podstaw.

Windows 11 Beta – dla chętnych

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zarejestrowania się w programie Windows Insider, który można znaleźć na stronie Microsoft. Kierujcie się do MENU, wybierzecie Ustawienia, potem Aktualizacje i zabezpieczenia, następnie należy kliknąć dający zezwolenie na testy. Kolejny etap to logowanie na własne konto, wybranie jednego kanału z dwóch. Możemy wybrać kanał o mniejszej stabilności  – Dev lub z mniejszą liczbą nowości – czyli właśnie Beta.

 

 

 

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar