Koniec z blokadą Windows 11 na starych sprzętach!

Windows 11 na starym sprzęcie
Windows 11 na starym sprzęcie

Stało się coś, na co właściciele sprzętów komputerowych starszej generacji czekali już od dawna. Microsoft zdecydował się bowiem zaprzestać blokowania systemu Windows 11. Przyjrzyjmy się, jakie będzie odbicie w praktyce!

Windows 11 – poprawki dla wszystkich “pokrzywdzonych”

Wcześniej opracowane i publicznie przedstawiane wymagania sprzętów Microsoft dla Windows 11 rozczarowały wielu użytkowników czekających niecierpliwie na premierę nowego systemu. Niektórzy poczuli się wręcz oszukani – jakby komuś specjalnie zależało na tym, aby miliony użytkowników sieci poddać wykluczeniu, zmuszając do poprzestania na stosowaniu Windows 10, skoro nie wszystkim odpowiadają nowe wymagania przy aktualizacjach. Przedstawiciele Microsoft pod koniec sierpnia 2021 roku oznajmili, że blokada instalowania Windows 11 na urządzeniach, które nie spełniają wymagań sprzętowych, zostaje cofnięta, więc tym samym Windows 11 staje się produktem dostępnym absolutnie dla wszystkich!

Windows 11 – jak odnieść się do zmian?

Od teraz – gdy instalować będziemy Windows 11 na dowolnie wybranym komputerze, pojawi się oficjalny komunikat, że Microsoft nie będzie wpływał na aktywne blokowanie instalacji systemu Windows 11 na starych sprzętach. Przy pierwszym zetknięciu z pewnością wielu użytkownikom trudno jest uwierzyć w zmiany, tym bardziej, że komunikaty sprzed zaledwie trzech miesięcy mówiły jeszcze przed premierą zupełnie co innego. Jesteśmy zatem świadkami uruchomienia przez Microsoft systemu Windows 11 opartego na ścisłej specyfikacji sprzętowej, gdzie udział biorą najnowsze procesory Intel i AMD. Wszystko w oparciu o wymagania TPM 2.0. Wymogi TPM 1.2. są minimalne. Wszystkich rozentuzjazmowanych użytkowników Windows chcielibyśmy nieco “sprowadzić na Ziemię”. To, że Windows 11 będzie mógł być stosowany na starszych komputerach, wcale nie oznacza, że rozwiązanie to będzie absolutnie pozbawione wad. W tej chwili trwają wszelkie testy, więc pełen obraz skuteczności Windows 11 na wiekowych sprzętach poznamy za jakiś czas.

 

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar