Win11 Dynamic Refresh Rate

Dynamic Refresh Rate
Dynamic Refresh Rate

Jakie znaczenie dla Windows 11 ma Dynamic Refresh Rate?

Wszyscy przeglądający nowości w Windows 11 z pewnością zauważyli, że system wzbogacony został w niezwykle istotną funkcję, dzięki której możliwe się stanie konkretne oszczędzanie energii. Zwłaszcza, jeśli mówimy o pracy na komputerach mobilnych. Chodzi tu oczywiście o Dynamic Refresh Rate. W swobodnym tłumaczeniu oznacza  – dynamiczne dostosowanie częstotliwości odświeżania ekranu. Przekonajcie się, jak ważne dla działania Windows 11 jest Dynamic Refresh Rate.

Windows 11 – oszczędność energii

Dynamic Refresh Rate powinien był pojawić się w wielu wcześniejszych odsłonach systemu Windows. Tak się złożyło, że szczególne właściwości tego narzędzia jesteśmy w stanie odkrywać akurat teraz. Ekrany komputerów i urządzeń mobilnych z wyświetlaczami o odświeżeniach ponad 140 Hz pobierają mnóstwo energii, co przełożyć się może na stopień sprawności sprzętu. Dynamiczne dostosowywanie częstotliwości odświeżania ekranu ma sprawić, że treści widziane na ekranach będą bardziej przyjaźnie przyswajane przez narzędzia naszego wzroku, a bateria od laptopa służyć nam będzie w warunkach mobilnych znacznie dłużej, niż zazwyczaj. Do tej pory rozwiązanie to obecne było przede wszystkim w smartfonach oraz tabletach. Teraz możemy być pewni jego systemowego wprowadzenia do wszystkich laptopów zarządzanych systemem Windows 11. Jako pierwsi przekonali się o tym deweloperzy, korzystający z oficjalnego bloga Microsoftu.

Windows 11 – ułatwienie w czasie pracy mobilnej

Korzystając z komputerów stacjonarnych, nie zastanawiamy się nad stopniem pobieranej energii, ponieważ sprzęt ma stałe podłączenie do prądu. W warunkach mobilnych, gdy możemy polegać jedynie na baterii – sprawa jest zupełnie inna. Sytuację może komplikować chwilowy brak dostępu do ładowarki lub jedna ładowarka na zespół kilku pracowników działających zespołowo, co w czasie delegacji wcale nie zdarza się tak rzadko. Dynamic Refresh Rate sprawia, że sprzęty pobierają nawet o połowę mniejsze zasoby energetyczne, aniżeli w przypadku tradycyjnej pracy systemu, który nie posiada tego narzędzia. Czy trzeba się dłużej zastanawiać nad aktualizacją dotychczas stosowanego systemu Windows 10? Naszym zdaniem, odpowiedź jest prosta!

Windows 11 – pracuj w wygodnym trybie, nie martwiąc się usterkami

Zmiana częstotliwości odświeżania ekranu jest niezwykle praktyczna w sytuacji, gdy wykonujemy szereg działań obliczeniowych w biurze, a jednocześnie przygotowujemy dokumenty o rozbudowanej treści tekstowej. Wystarczy systemowe ustawienie na tryb 60 Hz i praca odbywa się o wiele przyjemniej. Do przeglądania stron w sieci system dostosuje wyświetlacz do wartości max 300 Hz, jeśli posiadać będziemy odpowiednio dopasowany ekran. Trzeba też pamiętać o tym, że optymalne korzystanie z Dynamic Refresh Rate możliwe jest tylko przy posiadaniu właściwych sterowników.

 

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Sliding Sidebar